השתלת פירמידיון
מהפכה חברתית

השתלת שיניים יחידה מסוגה בעולם.
מעניקה תקווה ואיכות חיים לרבבות מטופלים שסובלים
מחוסר בעצם לסת. מאפשרת השתלת שיניים זעיר
פולשנית ללא השתלת עצם או הרמת סינוס.
רופאי השיניים תמימי דעים: "הפירמידיון הוא פתרון גאוני"

מפי הקולגות - דברים בשם אומרם

דברים בשם אומרם

פרופ' זיו מזור, מומחה לפריודונטיה

פרופ' מזור, מומחה לפריודונטיה, אחד מחלוצי ההשתלות הדנטליות בארץ, מרצה במדינות רבות בעולם ומנהל מרפאה רב תחומית ומרכז
לטיפולי חניכיים והשתלות שיניים ברעננה. פרופ' מזור משתמש בהשתלת הפירמידיון ואומר: "שתל הפירמידיון הוא פיתוח פורץ דרך, שמאפשר לי למתוח את גבולות הטיפולים הדנטליים ולהעניק מענה מעולה למטופלים שלי. ההתנסות עם השתל הזה - שהוא פיתוח מרתק כחול לבן
- היא טובה. פירמידיון מעניק לי פתרון אלגנטי לבעיות שהייתי צריך להתמודד אתן בעבר בשיטות טיפול הרבה יותר מורכבות. אפשר לקרוא לזה בהחלט פריצת דרך."  

אל פוסט עם פרופ' זיו מזור - לחצו כאן

ד"ר בארי מרשק, מומחה לשיקום הפה

ביצע מחקר בכירורגיה ובשיקום של שתלים באוניברסיטת פיטסבורג, ארה"ב: "כשאני בודק את שתל הפירמידיון, אני מגלה שהוא יציב יותר ב 20-30% משתל סטנדרטי, למרות שהוא קצר. הפירמידיון מאפשר לי לבצע השתלת שיניים מבלי לבצע השתלות עצם נרחבות. הוא עשוי לחסוך גם פרוצדורה של הרמת סינוס. מרגע בו נודע על השתל, עקבתי ארבע שנים אחר ביצועיו ורק אז התחלתי להשתמש בו עבור מטופלים שלי. למרות שמדובר בשתל קצר - כמחצית מהאורך של שתל רגיל, אחוזי ההצלחה של שתל הפירמידיון אינם נופלים מאחוזי ההצלחה של שתלים רגילים. ביצעתי 30 השתלות פירמידיון מתועדות היטב, עם כישלון בשתל אחד בלבד."

אל סרטון עם ד"ר בארי מרשק- לחצו כאן

ד”ר אפי בראונשטיין, מומחה לכירורגיית פה ולסת

“שתל הפירמידיון הוא השתל הדנטלי היחיד בעולם, שאני מכיר, שמשנה את צורתו במהלך ההשתלה ומתרחב מצורת צילינדר לצורת פירמידה, מה שמקנה לשתל יציבות טובה מאד כבר מהרגע הראשון. הפירמידה היא המבנה הגיאומטרי היציב בעולם". ד"ר אורי בלנק, מומחה לכירורגיית פה ולסת ורופא בכיר במחלקת פה ולסתות בבית החולים רמב"ם: "שתל הפירמידיון מאפשר לי לבצע שיקום של לסתות כאשר נפח העצם מוגבל ובעיקר בממד הגובה. בעצם תחתונה יש לנו מגבלות אנטומיות של קרבה לעצבים שלא רוצים לפגוע בהם וזאת המניעה העיקרית לביצוע השתלה."

ד"ר יואב לייסר, מומחה לכירורגיית פה ולסתות

בעל תואר כפול של רופא שיניים ודוקטורט בביולוגיה מולקולארית, מרצה בפקולטה לרפואה בטכניון: "הטיפולים שמוצעים למחוסרי עצם לסת עלולים להיות ממושכים, מרתיעים וגם יקרים. לצד המחיר קיימת רתיעה טבעית מהליכים פולשניים כמו הרמת סינוס ובניית עצם. ואז במקרים האלו, אתה הופך להיות הקוסם. שתל הפירמידיון הוא שתל קצר ויציב, שמאפשר לי להציע טיפול מהיר יחסית, ללא החרדה הטבעית המלווה טיפולים דנטליים פולשניים."

אל סרטון עם ד"ר יואב לייסר - לחצו כאן

ד"ר שלמה בירשאן, בעל תואר דיפלומייט

עוסק בהשתלות שיניים מורכבות ובשיקום על שתלים ומרצה מבוקש בכנסים רפואיים בעולם כולו: "שתל הפירמידיון לדעתי, נותן את הפתרון האידאלי ביחס לשתלים קצרים אחרים. בנוסף, מדובר בפרוצדורה פשוטה בהרבה בהשוואה לאוגמנטציה ורטיקלית. לשם דוגמא: ביצעתי ניתוח מורכב למטופל בן 60, שסבל מחוסר עצם קיצוני בחלק האחורי של הלסת התחתונה. עקב מורכבות ההשתלה, בוצע הטיפול תחת הרדמה כללית. זהו מקרה קלאסי, בו שילוב שתלי פירמידיון הייתה האופציה היחידה. בזכות שתלי פירמידיון התאפשר לי לבצע שיקום אחורי ולא להסתפק רק בשתלים אלכסוניים. מבחינת הפציינטים מדובר בפרוצדורה רגילה, למרות שמבחינה קלינית מדובר במקרה קיצון."

אל סרטון עם ד"ר שלמה בירשאן– לחצו כאן

ד"ר דוד וידנבאום, התמחה בצרפת בטיפול במחלות חניכיים

"שתל הפירמידיון הוא באמת פטנט יוצא מן הכלל, גאוני אפשר לומר. הוא נפתח בתוך עצם הלסת וכך הוא מתייצב ממש חזק. המיוחדות שלו נובעת מארבע כנפיים שהופכות אותו משתל קוני לשתל בצורת פירמידה ובזכות כך מוענקת לשתל יציבות ואפשר לסמוך עליו."

אל סרטון עם ד"ר דוד וידנבאום – לחצו כאן

גוסטבו סקלדניק - טכנאי בדרגת אומן, מרפאת שנאל

"הפירמידיון הוא שתל חכם, גאוני, סוג של קסם, יציב, עם הרבה הצלחות. הרבה מאוד מקרים מתועדים, במהלך שש או שבע שנים, בהם אנו 'רצים' עם השתל הזה. יש לי לומר עליו רק דברים טובים."

אל סרטון עם גוסטבו סקלדניק– לחצו כאן

ד"ר אורי בלנק, מומחה לכירורגיית פה ולסת

ורופא בכיר במחלקת פה ולסתות בבית החולים רמב"ם: "שתל הפירמידיון מאפשר לי לבצע שיקום של לסתות כאשר נפח העצם מוגבל, בעיקר בממד הגובה. בעצם תחתונה יש לנו מגבלות אנטומיות של קרבה לעצבים שלא רוצים לפגוע בהם וזאת המניעה העיקרית לביצוע השתלה. ישנן פתרונות אחרים שהם קשים יותר לביצוע, כמו השתלות עצם או השתלות חניכיים, אך מדובר בפתרונות מאוד מסובכים ויותר יקרים, עם אחוז הצלחה נמוך יחסית. פירמידיון מאפשר עיגון טוב יותר של השתל. התרחבות השתל מרחיבה את שטח הפנים שלו ואת שטח הפנים שהעצם רואה."

אל סרטון עם ד"ר אורי בלנק– לחצו כאן

ד"ר שחר בלחש, דיפלומייט, חברת הנהלת עמותת המשתילים

"ביצעתי למעלה מ500 השתלות פירמידיון. שתל הפירמידיון הוא ללא ספק שתל גאוני, שמאפשר לי להציע למטופלים שלי פתרונות שלא היו קיימים בעבר. מטופלים רבים חוששים מטיפולים כירורגיים פולשניים כמו השתלת עצם וכמו הרמת סינוס. רובם מסרבים כליל לטיפולים אלו ונעלמים מן המרפאה. השתלת פירמידיון מאפשרת להם ליהנות מהשתלת שיניים מהירה, פשוטה, ללא סיבוכים וללא כאבים ולזכות מחדש באיכות החיים שהייתה חסרה להם שנים ארוכות."

אל סרטון עם ד"ר שחר בלחש– לחצו כאן

ד"ר דורון אבניאלי, רופא שיניים ורופא כללי

חבר הנהלת העמותה הישראלית להשתלות שיניים: "שתל הפירמידיון הוא המצאה גאונית, כי הוא מאפשר בשתל קצר של בין 5 ל 8 מ"מ, לקבל ריטנציה מידית, מיד לאחר ההשתלה. השתל הזה נותן פתרון במגוון מקרים בהם יש חוסר של עצם בשתי הלסתות וכאשר אין ברצוננו לבצע הרמת סינוס או השתלת עצם."

אל סרטון עם ד"ר אורון אבניאלי– לחצו כאן

ד"ר יוסי פיש, מתמחה בהשתלות שיניים מורכבות

"לשמחתנו יש כל מני פתרונות למחסור בעצם לסת. אחד מהם הוא שתל הפירמידיון, שהוא ללא ספק שתל מבריק. אני משתמש בו לא מעט והוא בשורה של ממש. שתל הפירמידיון, כשמו כן הוא. הוא נפתח בעצם הלסת לכדי צורת פירמידה – הצורה הגאומטרית היציבה ביקום. בזכות כך הוא מאפשר לי לבצע השתלה במצבים שבהם לא יכולתי בעבר להציע למטופלים פתרון פשוט."

אל סרטון עם ד"ר יוסי פיש– לחצו כאן

ד"ר יורם רוזן, מחלוצי השתלות השיניים ביום אחד בישראל

"שתל הפירמידיון הוא שתל גאוני, שכולל בחובו מנגנון ייחודי, יחד מסוגו בעולם, שהופך אותו מצילינדר לכדי צורת פירמידה – הצורה הגאומטרית היציבה בעולם. ההתרחבות מעניקה לשתל יציבות מידית, ששווה ליציבות שמעניק שתל סטנדרטי, כפול בארכו. היציבות הזו מאפשרת לי לבצע תכנית טיפול מהירה, לא מורכבת, ללא כאבים וללא סיבוכים. לדרך הטיפול הפשוטה הזו נודעת חשיבות, לנוכח העבודה שלמעלה מ-50% מהמטופלים סובלים מחרדה דנטלית ודוחים את הקץ משך שנים."

אל סרטון עם ד"ר יורם רוזן– לחצו כאן

ד"ר אהוד טפרוביץ' - עוסק בהשתלות שיניים מורכבות

"שתל הפירמידיון הוא שתל מהפכני. התכונה הייחודית שלו היא, שהוא מסוגל להיפתח בחלקו התחתון, ליצור אחיזה באזור בו הוא נמצא ולנצל בצורה מקסימלית את העצם שהוא נאחז בה. זוהי תכונה ייחודית. אין אותה בשתלים אחרים."

אל סרטון עם ד"ר אוהד טפרוביץ׳– לחצו כאן

ד"ר יהונתן גוטליב, מומחה לכירורגיית פה ולסתות

בית החולים פוריה: "אני ממליץ לכל אחד להשתמש במערכת הפירמידיון. זו מערכת מדהימה וגאונית."

אל סרטון עם ד"ר יהונתן גוטליב– לחצו כאן

ד"ר סמיר חטיב

מבצע השתלות שיניים ושיקום: "שתל פירמידיון הוא המצאה גאונית ואני רוצה להודות למי שהמציא אותו. כי השתלת פירמידיון פתרה למטופלים רבים את בעיותיהם ופתרה בעיות גם לרופאי השיניים."

אל סרטון עם ד"ר סמיר חלטיב– לחצו כאן

ד"ר סמי סולטן (ז"ל)

חברים, אני מדבר על השתל פירמידיון. עד לפני חמש שנים צחקתי עליו, אך מהרגע בו קיבלתי את המקרה הראשון של השתלת פירמידיון -  עם הצלחה של 100% - התחלתי להשתמש בשתל ואני ממליץ." ד"ר סמי סולטן נפטר בטרם עת לאחר צילום סרט זה. (אנו מוקירים את זכרו ואת תרומתו החשובה לקידום שתל הפירמידיון מאז פיתוח השתל ועד מותו הטרגי. יהי זכרו ברוך).

אל סרטון עם ד"ר סמי סולטן ז״ל– לחצו כאן

ד"ר יהודה רובין

חבר העמותה לשתלים דנטאליים: שתל פירמידיון הוא שתל חכם, שמונע מאתנו לעשות השתלות עצם מיותרות. המערכת בנויה בדרך מאוד חכמה. מוריד את הלחץ על הכיסא. האם גם אתם חושבים כמוני, שפירמידיון הוא שתל גאוני?

אל סרטון עם ד"ר יהודה רובין– לחצו כאן

ד"ר סיגל בן דוד

עוסקת בהשתלות שיניים מורכבות: "בשורה התחתונה, המחיר של השתלת הפירמידיון זולה יותר, כי חסכנו פרוצדורה של השתלת עצם וממברנה. בשורה התחתונה - פירמידיון שתל גאוני.

אל סרטון עם ד"ר סיגל בן דוד– לחצו כאן