השתלת פירמידיון
מהפכה חברתית

השתלת שיניים יחידה מסוגה בעולם.
מעניקה תקווה ואיכות חיים לרבבות מטופלים שסובלים
מחוסר בעצם לסת. מאפשרת השתלת שיניים זעיר
פולשנית ללא השתלת עצם או הרמת סינוס.
רופאי השיניים תמימי דעים: "הפירמידיון הוא פתרון גאוני"

יתרונות הפירמידיון

מערכת פירמידיון לשיקום על-גבי שתלים מאפשרת השתלה יעילה ומהירה במתרפאים בעלי רכס אלבאולרי אטרופי. שתלי פירמידיון חוסכים את הצורך בהרמות סינוס ואוגמנטציית עצם, מקצרים את משך הטיפול הכולל ומפחיתים את עלותו. יתרה מכך, שתלי פירמידיון עמידים ביותר בכוחות הסגר ומאפשרים העמסה מידית, ובכך מפחיתים את משך הטיפול עד לשיקום הסופי, תוך חסכון משמעותי בזמן כיסא.

מנגנון ההרחבה של פירמידיון, שפועל בדחיפה כלפי העצם, מספק מענה לשני היבטים קריטיים בהליך ההשתלה: דחיסת עצם מבוקרת ואיטום מוחלט. הנעת מנגנון ההרחבה מתבצעת באמצעות מכשיר הרחבה חיצוני ייעודי שמניע את הרכיב הפנימי עד לנקודה סופית מוגדרת מראש, בה הוא ננעל ונמשך מעט אחורה. מנגנון זה של "משיכה לאחור" מונע הרחבת-יתר של השתל, מונע יצירת לחץ עודף על העצם ובה בעת מונע מהרכיב הפנימי לצאת החוצה מן השתל. ככל שרכיב ההרחבה הפנימי נע בכיוון האפיקלי, נדחפים ארבעת הרכיבים החיצוניים דמויי-הכנף החוצה, ויוצרים בכך את שינוי הצורה הרצוי.

לצפייה בהתרחבות השתל ובפעולת ה'משיכה לאחור' - לחצו כאן

בנוסף לניסיון הקליני הנרחב שכבר קיים עם שתלי פירמידיון, נערכו מספר מחקרים מעבדתיים וקליניים במטרה לבדוק שני אלמנטים: א. האם מנגנון ההרחבה של השתל גורם נזק לעצם סביב האזור המורחב? ב. האם קיים סיכון לדלף דרך מנגנון ההרחבה אל האזור האפיקלי של השתל?

על-פי תוצאות מחקרים אלה, לא אירע כל נזק מכני לעצם לאחר ההרחבה, ולא נצפה כל דלף דרך מנגנון ההרחבה.